trešdiena, 2014. gada 26. marts

Stripes

Bez svītrām mūsu dzīve nav iedomājama...zoodārzā svītraina mūs sagaida zebra, pie luksofora gājēju pāreja, pati dzīve šķiet svītrām klāta, te tumša, te atkal gaiša vai otrādi :D
Nemāku teikt, kurš pirmais uz apģērba gabala uzlika strīpas, bet zinu, ka pateicoties karalienei Viktorijai, kura 1846. gadā pasūtīja jūrnieka stila kostīmu savam mazajam dēlēnam Albertam Edvardam, strīpas un jūrnieku tēma kļūst populāra bērnu apģērbā, it īpaši kūrortos.


Strīpainais krekls 19. gadsimtā kā franču flotes uniforma. Oriģināli 21 tumši zila un balta svītra, kas simbolizē katru Napaleona uzvaru kaujā.

File:French-Sailors-in-Breton-Stripes.jpg

Esot franču Rivjērā, Koko Šanele iedvesmojās no jūrniekiem, kas todien kaut ko remontēja uz jahtas. Drīz vien savā kolekcijā 1917. gadā iepazīstina modes pasauli ar strīpaino jūrnieka kreklu, kas ir ļoti ērts un piestāv laiskai atpūtai Santropēzē!

Coco-chanel_stripe-sh

Bildē dāmas strīpainos peldkostīmos, pludmalē strīpas ļoti aktuālas.

 File:Breton stripe 61 models May 1950.jpeg

Svītrainos kreklus valkāja daudzas slavenības, piemēram, Pablo Pikaso, Endijs Vorhols, Bridžita Bardo, Merilina Monro.

picasso2

46. 1965-andy-warhol-new-york-2

Brigitte Bardot is still remembered for her remarkable beauty and the sultry persona that earned her the nickname “sex kitten.”

I 'sea' stripes - Marilym Monroe

Šodien mode mums piedāvā svītras ne tikai klasiski tumši zilas + baltas, bet arī melnas ( šobrīd, jo īpaši melbaltais kontrasts aktuāls), pelēkas, sarkanas, zaļas un... Svītrains vairs nav tikai krekls, bet kleitas, svārki, žaketes, mēteļi un...
Manā garderobē nav nevienas pašas svītras :D Tādēļ sākšu savus meklējumus tieši ar kreklu ;)

Svītras ielās
Photos from wikifashion.com and pinterest.comP.S. Ceru, ka jums visiem šobrīd dzīvē ir gaišās svītras periods un turu īkšķus, lai uz ilgu laiku ;)

K.

1 komentārs:

  1. Heh, secināju, ka man nav nekā strīpaina. Ir jālabojas, svītrainu krekliņu vai džemperīti noteikti skapī vaig :)

    AtbildētDzēst